Lemur Band

Röportajın devamı için …..

 

 

 

M: Grubunuzun adını Çanakkale halkı olarak pek merak ettik. Neden Lemur’da karar kılındı?

L: Çok fazla isim fikri ortaya atıldı fakat uzun süre karar veremedik. O dönemlerde de fakültede “ben bir lemuruum” neşesiyle geziyordum. Çıkış yolu bulamayınca Lemur’a onay verildi.(gülüşmeler)

M: Grup üyeleri olarak ne kadarlık bir geçmişiniz var?

L: Bölümden, ilkokul ve çocukluk arkadaşıyız.

M: Grup ne zaman toplanma kararı aldı?

 

L: Grubun 3 yıllık bir geçmişi var. Kemik kadromuz 3 kişiydi. Eklenen, çıkan ve geri gelen arkadaşlarımızla birlikte 6 kişi olarak sabitlendik.

 

M: Kendinizden biraz bahseder misiniz?

 

L: Hande, Sergen, Tolga halen Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Müzik bölümüne devam etmekte; Sinan, Akçelik aynı bölüm mezunu; Ender, sanat merkezinde müzik öğretmenliği yapmakta; İlkay ise Bilgisayar Programcılığı bölümünde okumaktadır.

 

M: Repertuvarınızı hazırlarken ne tür zorluklarla karşılaşıyorsunuz?

 

L: Kitleye göre hareket etmeye çalışıyoruz.Vokalistimizin sesine uygun parçalar seçmeye özen gösteriyoruz. Ön planda Hande olduğu için kendini rahat hissedebileceği şarkıları seçiyor olmamız, programın akışını daha eğlenceli bir hale getiriyor. Dinleyicilerin tepkilerini de dikkate aldığımız için yeterli ilgiyi görmeyen parçaları çıkarabiliyoruz veya tam tersi olduğunda benzer parçaları ekleyebiliyoruz.

 

M: Çanakkale dışında da çalmayı düşünüyor musunuz?

 

L: Evet düşünüyoruz. Ayrıca albüm hazırlıklarına adım attıkve prodüksiyon için görüşme sürecindeyiz.

 

M: Çanakkale’de neden müzik grubu sayısı azaldı? Neden blues,soul tarzı müzikler çalınmıyor?

 

L: Bu tarz müzik çalan gruplar vardı fakat seyircilerden geri dönüş az olduğu için çalmamayı tercih ettiler. Biz de istiyoruz tabii ki ama yine de Çanakkale potansiyelini ön plana almamız lazım. Destek alacağımızı düşünüyoruz ama henüz böyle bir adım atma kararı almadık.

M: Kendi besteleriniz var mı? Yakın zamanda dinleyiciyle buluşturmak istiyor musunuz?

 

L: Evet, yakın zamanda İstanbul’a gidip kayda girme düşüncemiz var. Haberini de 11mecmua aracılığıyla duyurmak isteriz.(gülüşmeler)

 

M: Grubunuzun toplanma amacı var mı?

 

L: Eğlence amaçlı toplandık. Biz çalarken çok eğleniyoruz, bu enerjimizi de dinleyicilere aktarmak istedik. Zaman geçtikçe gruba enstrümanlar eklemeyi planlıyoruz. Hande’nin de şarkı söylemesine ek olarak klavye çalmasını teşvik etmek istiyoruz.

 

M: Lemur’u 2016’nın Türkiye’sinde hala dinlememiş olanlar ve çoktan bağımlısı olmuş olanlar sizi sosyal medyada nereden takipedebilirler?

 

L: Facebook ve Instagram’dan ve 11mecmua’nın etkinlik takviminden takip edebilirler.

 

 

 

 

 

Share